; be real

behold;

Home Game

Het dagelijks leven als spiegel voor het huidige politieke klimaat

Lidija Zelovic portretteert haar ontheemde familie in Nederland al sinds 1993, toen ze hun door oorlog verscheurde thuis in Sarajevo moesten ontvluchten. Zelovic’s filmessay legt de dualiteit bloot waarmee alle migranten leven: wat is ‘thuis’? Al doende vestigt de filmmaakster de aandacht op ontwrichtende maatschappelijke en politieke ontwikkelingen in Nederland, die ze herkent uit haar uiteengevallen geboorteland Joegoslavië.

Puttend uit het filmarchief van haar familie wisselt Zelovic scenes thuis met discussies over politiek en voetbal op zondagen met haar ouders en broer, het opgroeien van haar zoon, de vakanties ’thuis’ in Bosnië, af met de politieke gebeurtenissen in Nederland, zoals politieke moorden, schandalen rond overheidsdiscriminatie, groeiende maatschappelijke polarisatie, toenemende onrust in de samenleving en de acceptatie van radicaal-rechtse politiek in het centrum van de macht.

Home Game biedt een soms grappige, vaak confronterende en steeds oprechte kijk in het leven van Zelovic, dat als spiegel fungeert voor het huidige politieke klimaat in Nederland en veel andere landen in de wereld.

Home Game - Beholders 2025

Home Game

Duur: 98 minuten
Gesproken taal: Nederlands, Servisch, Kroatisch
Ondertiteling: Nederlands
Regisseur: Lidija Zelovic
Jaar: 2025

Bekijk de trailer

Programma 2025

Datum: Zaterdag 4 oktober
Tijd: 16.00 uur
Locatie: Industry Bioscoop
Verlengde Noordkade 4 in Veghel

Kaartjes bestellen € 10